Wielu z nas praktykuje dziś niezdrowy tryb życia, co oznacza tylko tyle, że poza siedzącym trybem pracy również źle się odżywiamy. Nie jest więc żadną tajemnicą, że taki tryb życia może być przyczyna nadwagi, a z tą wiążą się różne choroby, które mają negatywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale mogą również zagrażać naszemu życiu. Skoro tak warto to zmienić i oddać się jakiejś aktywności. Najlepsze jest tutaj bieganie, choć nie ukrywajmy, wielu z nas nie lubi biegać. O wiele przyjemniejsza jest jazda na rowerze. Ponadto nie da się ukryć, że jest to sport przeznaczony niemal dla każdego i co istotne nie jest powiązany z dużym wydatkiem. Konieczny jest więc rower, choć warto zadbać także i odpowiednią odzież kolarską. W tym wpisie skupmy się na bieliźnie, do której wielu amatorów jazdy na rowerze nie przykłada większej wagi. Jaka zatem powinna być taka bielizna?


Wygoda

W pierwszej kolejności odnieśmy się do wygody. Chyba nikt nie ma bowiem wątpliwości, że odzież taka musi być wygodna i nie może nas krepować. W innym wypadku będziemy się w niej czuli zwyczajnie źle, a to z kolei oznacza, że jazda na rowerze nie będzie przyjemnością, ale wręcz przeciwnie przykrym obowiązkiem. Co jeszcze?

Izolacja termiczna

Na pewno warto zadbać o to, aby taka bielizna gwarantowała nam także odprowadzanie wilgoci. Poza tym musi też gwarantować izolację termiczną. Jak więc nie trudno się domyślić najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj bielizna termoaktywna, której zresztą na rynku jest dziś pod dostatkiem i każdy powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Tak pod względem rozmiarów, jak i kolorów czy designów. Żadnego problemu nie będzie nawet z bielizną markową, a jednocześnie modną i kolorową (am-cycling stylish cycling jerseys).

Ciepła, średnia i lekka

Pamiętajmy też, że bieliznę taką podzielić możemy na ciepłą, średnią i lekką. Pierwszą zaleca się przy niskich temperaturach, choć nawet zimą może się ona okazać zbyt ciepła. Druga przeznaczona jest dla niskich i średnich temperatur dochodzących nawet do -15 stopni Celsjusza, a bielizna lekka dla temperatur wysokich, które panują latem. Z tej też korzystamy, kiedy to ćwiczymy na rowerze stacjonarnym w swoim mieszkaniu.