Niezależnie od tego, czy zastanawiamy się nad tym, jak otworzyć basen, salon kosmetyczny czy siłownię, wszystkie te biznesy posiadają jeden główny punkt wspólny- muszą mieć swoją fizyczną lokalizację. Tym samym, przygotowując się do ich prowadzenia trzeba zastanowić się, jakie będzie najlepsze miejsce na mapie miasta, gdzie powinniśmy zacząć rozglądać się za lokalami na wynajem.

Kwestia ta jest szalenie istotna ze względu na fakt, że to właśnie aspekt lokalizacji obiektu bardzo mocno wpływa na jego cenę najmu. Dobrze jest być na to przygotowanym. Czasem, kosztem prestiżowej lokalizacji, można sobie pozwolić na lokal większy, lepiej wyposażony czy też taki, który jest świeżo po remoncie. Zdarza się jednak, że nasz biznesplan zakłada otwarcie lokalu przy często uczęszczanym deptaku, uczelni wyższej lub po prostu w ścisłym centrum, aby każdego dnia mogło do niego zaglądać dużo nowych osób. Wówczas faktycznie pozostają poszukiwania lokali w ustalonej, zdefiniowanej lokalizacji bez pójścia na ustępstwa.

Kiedy jest najlepszy czas na poszukiwania odpowiedniego obiektu?

To ważne, aby odpowiednio wcześniej zyskać już jakieś rozeznanie na rynku nieruchomości, poznać ceny oraz metraż, na który będziemy mogli liczyć w posiadanym przez nas budżecie. Oczywiście, najlepiej jest mieć już taki budżet określony wcześniej. Najbezpieczniej jest dać sobie minimum kilka miesięcy czasu na przeglądanie ofert oraz oglądanie miejsc pod wynajem powierzchni usługowej. Kolejnym istotnym aspektem jest to, że zdecydowanie najciężej jest szukać ciekawych ofert w okresie zimowym, kiedy na rynku nieruchomości daje się zaobserwować pewna stagnacja. Tym samym wraz z wiosną i w sezonie letnim może się okazać, że wynajem lokalu będzie znacznie łatwiejszy, gdyż pojawi się więcej ciekawych ofert. Chcąc już teraz zapoznać się z interesująca ofertą warto zajrzeć na stronę https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/. Zdecydowanie najgorzej podejmuje się decyzje na szybko, kiedy nie mamy możliwości porównania ofert i kosztów.

Lokal dostosowany do potrzeb

To, czy lokal posiada już jakieś wyposażenie z jednej strony może stanowić zaletę, a z drugiej może być problematyczne. Wynajmując lokal w stanie surowym co prawda musimy zainwestować w zakup mebli oraz wszystkiego, co będzie potrzebne do prowadzenia biznesu. To jednak i tak lepsze rozwiązanie od konieczności reorganizacji tego, co miałoby już w takim lokalu się znajdować, a co nie odpowiadałoby naszemu profilowi działalności. Pamiętajmy natomiast o tym, że w przypadku bardzo wielu lokali duże znaczenie ma estetyka takiego miejsca, ale nie tylko jego wnętrza, ale i tego jak prezentuje się od zewnątrz. Spore znaczenie ma więc to w ramach jakiego budynku lokal jest dostępny i jaki oferuje standard. Miejsce to będzie bowiem wizytówką naszego biznesu.